İade Şart ve Koşulları

Memnun kalmadığınız veya istediğiniz verimi alamadığınız GSG cihazlarını 6052 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanuna göre 14 gün içerisinde koşulsuz şartsız iade edebilirsiniz.

Mesafeli sözleşme, satıcı veya sağlayıcı ile tüketicinin eş zamanlı fiziksel varlığı olmaksızın, mal veya hizmetlerin uzaktan pazarlanmasına yönelik olarak oluşturulmuş bir sistem çerçevesinde, taraflar arasında sözleşmenin kurulduğu ana kadar ve kurulduğu an da dâhil olmak üzere uzaktan iletişim araçlarının kullanılması suretiyle kurulan sözleşmelerdir.

Kanunda internet üzerinden alınan ürünler mesafeli sözleşme kapsamına alındığı için bu ürünleri sebepsiz yere hiçbir cezai şart ödemeden pişmanlık dolayısıyla iade edilebilmektedir. Kısacası internet üzerinden alınan ürünlerde cayma hakkı kanunen zorunlu olarak tanınmaktadır.

Kanuna göre Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya sağlayıcı, cayma hakkı konusunda tüketicinin bilgilendirildiğini ispat etmekle yükümlüdür.

Elektronik ürünlerde cayma hakkı ve iade süreci nasıl kullanılır?
Elektronik ürünlerin “Cayma Hakkı” dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün, orijinal kutusuna zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının ürün ile birlikte gönderilmesi, cihazda ve antenlerde vuruk çizik leke olmaması gerekmektedir. Gönderilmemesi veya eksik gönderilmesi halinde iade talebi reddedilecektir.

Kurulumu müşteri tarafından yapılan ürünün yeniden satılabilirliği bozulmuş ise (Cihaz veya antenlerde çizik, vuruk veya yeniden satılmasına engel) iadeniz kabul edilmemekte ve ürün tarafınıza geri gönderilmektedir.

Kurulum hizmeti aldıktan sonra cihazlarımızın performansından memnun olmayan müşterilerimizin iade isteğinde, tesisat için çekilen kablo ve işçilik kurulum hizmeti ücreti iade edilememektedir.

İade taleplerinde cihazın sökülerek tarafımıza kurulum sonrası bıraktığımız kutu ve ambalajları ile müşteri tarafından iade edilmesi gerekmektedir.

Satın alım yapıldıktan sonra müşterilerimize verilen “Kurulum Rehberi Sayfası” haricinde tavsiyelerimizin aksi kullanımlar, cihazlara yüksek watt verebilecek adaptörlerin takılması, farklı adaptörlerin kullanılarak veya ani elektrik gitmesi sonucu ana karta yüksek voltaj gelmesi sonucu zarar görmesi, tümüyle müşteri sorumluluğundadır. Ve garanti kapsamı dışındadır.

Cihazlarınızı, UPS Destek Sisteminiz olsa dahi akım korumalı priz ile kullanmanız gerekmektedir.

Satın alınan cihaz setlerinde yer alan kablolarda sürtünme ve aşınma meydana gelmesi nedeniyle ikinci el statüsüne geçmiş olacaktır. İlgili mevzuat gereği cayma hakkı kapsamında “ürünün satılabilir özelliğinin kaybolmaması” gerekmektedir. Bu nedenle de bütün parçadan kesilen kablo miktarları, 14 günlük süre içerisinde de cayma hakkı kapsamında iade alınamamaktadır.

Satın alım yapan müşterilerimiz bu şartları peşinen kabul etmiş sayılmaktadır.

Saygılarımızla,

MBG Bilişim Hizmetleri