Hangi Cihazı Almalıyım?

Türkiye’de pek çok bant bulunması nedeniyle bölgenizde yayın yapan baz istasyonlarının frekanslarını hangi operatörü kullanacaksanız o hatta ait bir telefonla tespit etmeniz gerekmektedir.

Bu şekilde %100 performans ve sorunsuz bir cihaz alacağınızı garanti edebiliyoruz.

Firmamız gelişigüzel cihaz satışı yapmadığı gibi ihtiyacınız olmayan frekanslarla sizi ekstra maliyete girmenizi engelleyecek şekilde ürün temini sağlamaktadır.

Bu nedenle Türkiye’nin referansları en çok ve en güvenilir Gsm Sinyal Güçlendirici firması olarak yıllardır hizmetinizdeyiz.

FREKANS TESTİ NASIL YAPILIR?

Öncelikle test yapacağınız hatlara ait telefonlarda Wi-Fi kapalı, konum servisinizin açık olması gerekmektedir.

Test programları sadece Android telefonlarda çalışmaktadır.

IOS telefonlarda yüklenebilen bir program bulunmamaktadır. Bunun sebebi IOS yazılımında açık kaynak kodu kullanılmamasıdır.

Ayrıca uygulamayı hangi operatörde sorun yaşıyorsanız o telefona indirmeniz gerekmektedir. Turkcell, Turk Telekom ve Vodafone bantları bölgeden bölgeye değişkenlik göstermektedir.

Bu nedenle 3 farklı operatöre ait telefonla içeride sorun yaşadığınız yerde ve dışarıda telefonun en iyi çektiği yerde ölçüm yaparak ekran görsellerini göndermeniz yeterlidir. Bu ölçümler sonucunda kaç mt kablo kullanacağınızı ve kaç m2 alanda sinyal alabileceğinizi net olarak size söyleyebilmekteyiz.

Uygulama İndirme Linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=cellmapper.net.cellmapper&hl=tr&gl=US 

Cellmapper ile nasıl ölçüm yapılır?

Satın almadan önce bize belirtmeniz gereken en önemli detaylar telefonun  çekmesini istediğiniz alanın metrekaresi ve sinyal kalitelerinizdir.

Sonrasında yüzde yüz garantili şekilde çalışacak kuruluma hazır seti size yollayabilir veya randevu durumumuza göre kurulum programımıza dahil edebilmekteyiz.

SAYGILARIMIZLA,

MBG BİLİŞİM HİZMETLERİ İTH. İHR. LTD. ŞTİ.