CE Belgesi nedir?

CE işareti, ürünün Avrupa ürün mevzuatlarına uygunluğunu gösterir.

CE işareti ‘Conformite European’ kelimelerinin kısaltılmasıdır ve literatürdeki anlamı ‘European Conformity’, Avrupa Normlarına Uygunluktur. CE işareti, bir ürün ya da ürün grubunun, Avrupa Birliği’nin sağlık, güvenlik, çevre ve tüketicinin korunması konusunda oluşturmuş olduğu, “ürün direktifleri” olarak anılan temel gerekliliklere uygun olduğunu gösterir. CE işareti, taşımayan ürünler, Avrupa Birliği ülkelerine giremez, bu nedenle CE işareti, ürünlerin Avrupa Birliği iç pazarında serbestçe dolaşımına olanak veren bir “Endüstriyel ürün pasaportu” olarak tanımlanabilir.

CE işareti, ürünün AB içerisinde serbestçe dolaşımını sağlayan, 1 Ocak 2004 itibariyle Türkiye iç pazarında da kullanılma zorunluluğu olan, üreticinin garanti beyanı olmakla beraber bir bakıma ürünün pasaportu niteliğinde olan bir işarettir.

Gsm Sinyal Güçlendirici cihazların CE belgeli olması neye yarar?

Satın alınan cihazların tümü Avrupa Standartlarına uygun üretilen, distribütör firma tarafından garantili ürün anlamına gelmektedir. Piyasada satılan kalitesiz veya taklit yükselticiler ile görünümleri çok benzer iken iç aksamları anakartları ve cihaz ömürleri yüzde yüz farklıdır. Türkiye’de faturası Sinyal Güçlendirici olarak kesilen cihazlar sadece MBG Bilişim Hizmetleri’ne aittir. Cihaz satın alırken CE Kalite ve Standart Belgesini ve mutlaka Sinyal Güçlendirici faturasını isteyin!